Jak se iontoforéza používá

Iontoforéza se používá velmi snadno. Po přečtení návodu ji dokáže použít opravdu každý. Při používání nezáleží na věku, u dětí by však měla být iontoforéza použita pouze za asistence rodičů, kvůli přesnému dodržení návodu. Kontraindikacemi iontoforézy jsou kovové ortopedické implantáty (neplatí pro rovnátka), kardiostimulátor a těhotenství.

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení rukou a nohou

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení rukou a nohou

Iontoforéza se používá na tyto dvě partie velmi snadno. K aplikaci postačí dodávané nádoby, přístroj s příslušenstvím a obyčejná voda z kohoutku. Ruce nebo nohy ponoříme do nádob s vodou, ve kterých probíhá iontoforéza. Jakmile uplyne určený čas, přístroj pomalu vypneme, přepneme na druhou polaritu a léčbu zopakujeme. Nakonec přístroj opět pomalu vypneme a je hotovo.

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení podpaží

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení podpaží

Iontoforéza se na podpaží používá mírně odlišným způsobem než je tomu při pocení rukou nebo nohou. Při pocení podpaží je třeba použít speciální adaptéry, které namočíme do vody, připojíme k přístroji a vsuneme do podpaží. Tímto způsobem může iontoforéza působit i na oblast podpaží.

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení hlavy

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení hlavy

Stejně jako v případě nadměrného pocení podpaží je u nadměrného pocení hlavy iontoforéza aplikována pomocí speciální masky, kterou namočíme do vody, nasadíme na obličej a pomocí řemínků upevníme. Poté masku připojíme k přístroji a působíme iontoforézou na obě polarity po určený čas, tak jak je to popsáno v návodu. Je třeba zdůraznit, že pomocí masky lze léčit celou přední část obličeje včetně čela, kde se nadměrné pocení projevuje nejvíce. Pokud je iontoforéza použita na pocení hlavy, nesmíte mít kovová rovnátka.

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení zad,
břicha a dalších partií

Jak iontoforéza odstraňuje nadměrné pocení zad, břicha a dalších partií

Iontoforéza je použitelná na mnoho tělesných partií zužovaných nadměrným pocením.
I v případě pocení břicha nebo zad je k dispozici vhodný adaptér, který se namočí
do obyčejné vody a připne na tělo. Iontoforéza, tak může působit v podstatě kdekoli na těle, kam se dá adaptér připnout.